Essentra Components 50M025045G010
Part No.:
50M025045G010
Datasheet:
50M025045G010.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW,M2.5 X
Shipping
50M025045G010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M2.5x0.45
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.472" (12.00mm)