Amphenol ICC (FCI) 50351-1100ELF
Part No.:
50351-1100ELF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
50351-1100ELF.pdf
Description:
CONN RCPT HD 100POS PCB
Shipping
50351-1100ELF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HPC™
Tube
Obsolete
Connector Usage:
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
High Density (HDC, HDI, HPC)
Number of Positions:
100
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)