E-Switch 5000215OPAQUELENS
Part No.:
5000215OPAQUELENS
Manufacturer:
E-Switch
Category:
Accessories - Caps
Package:
Datasheet:
5000215OPAQUELENS.pdf
Description:
CAP PUSHBUTTON WHITE FLAT
Shipping
5000215OPAQUELENS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Switch
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Switch Type:
Pushbutton
Shape:
Rectangular
Color:
White
Illumination:
Non-Illuminated
For Use With/Related Products:
D16 and P16 Series
Mounting Type:
Snap Fit
Size:
21.40mm L x 15.20mm W x 5.00mm H