Panasonic Electronic Components 4TPE220MF
Part No.:
4TPE220MF
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
4TPE220MF.pdf
Description:
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
Shipping
4TPE220MF Specifications
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)