ULTRAVOLT / Advanced Energy 4LE24-P30-10PPM-DAF-LGH
Part No.:
4LE24-P30-10PPM-DAF-LGH
Datasheet:
4LE24-P30-10PPM-DAF-LGH.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 4000V 30W
Shipping
4LE24-P30-10PPM-DAF-LGH Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
4000V
Current - Output (Max):
7.5mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)