ULTRAVOLT / Advanced Energy 4LE24-N20-10PPM-SHV
Part No.:
4LE24-N20-10PPM-SHV
Datasheet:
4LE24-N20-10PPM-SHV.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 4000V 20W
Shipping
4LE24-N20-10PPM-SHV Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
4000V
Current - Output (Max):
5mA
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)