Renesas Electronics Corporation 495-25-141JB4I
Part No.:
495-25-141JB4I
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
495-25-141JB4I.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
495-25-141JB4I Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)