Pomona Electronics 4911A-36-2
Part No.:
4911A-36-2
Datasheet:
4911A-36-2.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
Shipping
4911A-36-2 Specifications
Series:
4911A
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
1000VAC (1kV)
Ratings:
CAT III 1000V, IEC 1010
Current Rating (Amps):
10A