Pomona Electronics 4911A-24-2
Part No.:
4911A-24-2
Datasheet:
4911A-24-2.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
Shipping
4911A-24-2 Specifications
Series:
4911A
Cable Length:
24.0" (609.60mm)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
1000VAC (1kV)
Ratings:
CAT III 1000V, IEC 1010
Current Rating (Amps):
10A