Chemi-Con 48V-HYBRID-KIT
Part No.:
48V-HYBRID-KIT
Manufacturer:
Chemi-Con
Category:
Capacitor Kits
Package:
Datasheet:
48V-HYBRID-KIT.pdf
Description:
48V Line Hybrid Capacitor Kit
Shipping
48V-HYBRID-KIT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chemi-Con
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Kit Type:
Aluminum (Polymer)
Capacitance Range:
22µF ~ 150µF
Mounting Type:
Surface Mount
Voltage - Rated:
63V
Tolerance:
±20%