Grayhill Inc. 48ASSP3S3M2QBT
Part No.:
48ASSP3S3M2QBT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
48ASSP3S3M2QBT.pdf
Description:
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
Shipping
48ASSP3S3M2QBT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Series:
48A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
SPDT
Contact Timing:
Not Specified
Switch Function:
On-Off-On
Current Rating (Amps):
5A (AC/DC)
Voltage Rating - DC:
125 V
Actuator Type:
28 V
Actuator Length:
Standard
Contact Material:
9.40mm