Grayhill Inc. 48ASDP3T1V2RBT
Part No.:
48ASDP3T1V2RBT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
48ASDP3T1V2RBT.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V
Shipping
48ASDP3T1V2RBT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Series:
48A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
DPDT
Contact Timing:
Not Specified
Switch Function:
On-Off-On
Current Rating (Amps):
0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - DC:
20 V
Actuator Type:
20 V
Actuator Length:
Standard
Contact Material:
5.08mm