Cicoil 482W101-10-250
Part No.:
482W101-10-250
Manufacturer:
Cicoil
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
482W101-10-250.pdf
Description:
CBL RIBN 10COND FLAT 0.025 CLEAR
Shipping
482W101-10-250 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cicoil
Series:
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Flat Cable
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge:
30 AWG
Conductor Strand:
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Clear
Ribbon Thickness:
0.026" (0.66mm)
Ribbon Width:
0.250" (6.35mm)
Jacket (Insulation) Material:
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-65°C ~ 260°C