Tek-Sub 4800D-15-42-05-T20
Part No.:
4800D-15-42-05-T20
Manufacturer:
Tek-Sub
Category:
Float, Level Sensors
Package:
Datasheet:
4800D-15-42-05-T20.pdf
Description:
SENSOR LEVEL ANALOG
Shipping
4800D-15-42-05-T20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tek-Sub
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Package:
Liquid
ProdictStatis:
Analog
Type:
4mA ~ 20mA
Output Type:
Output Configuration:
Current:
Minimum Liquid Specific Gravity:
Cable Mount
Switch Actuation Level:
304 Stainless Steel
Mounting Type:
-20°C ~ 70°C
Material - Housing & Prism:
12V ~ 36V