EAO 46-2231.12F0.000
Part No.:
46-2231.12F0.000
Manufacturer:
EAO
Category:
Configurable Switch Bodies
Package:
Datasheet:
46-2231.12F0.000.pdf
Description:
ACTUATOR, 22.3 MM, 29 MM, RAIS
Shipping
46-2231.12F0.000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EAO
Series:
46
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Requires:
Contact Block(s), Illumination Source
Type:
Momentary
Illumination:
Illuminated - Red
Actuator Type:
Pushbutton, Round
(Select First, Then Apply Filters) Compatible Series:
EAO, 46
Panel Cutout Dimensions:
22.3mm (Round)