Bourns Inc. 4610X-102-471LF
Part No.:
4610X-102-471LF
Datasheet:
4610X-102-471LF.pdf
Description:
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP
Shipping
4610X-102-471LF Specifications
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
470
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
5
Power Per Element:
300mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)