Bourns Inc. 4610X-101-105LF
Part No.:
4610X-101-105LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
10-SIP
Datasheet:
4610X-101-105LF.pdf
Description:
RES ARRAY 9 RES 1M OHM 10SIP
Shipping
4610X-101-105LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4600X
Package/Case:
10-SIP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
1M
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
9
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
200mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)