Bourns Inc. 4610M-901-103LF
Part No.:
4610M-901-103LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
4610M-901-103LF.pdf
Description:
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 10SIP
Shipping
4610M-901-103LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
900
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Number of Capacitors:
9
Circuit Type:
Bussed
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
10-SIP
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)