Bourns Inc. 4609X-101-271LF
Part No.:
4609X-101-271LF
Datasheet:
4609X-101-271LF.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 270 OHM 9SIP
Shipping
4609X-101-271LF Specifications
Resistance (Ohms):
270
Tolerance:
±2%
Power Per Element:
200mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)