Bourns Inc. 4608X-102-470LF
Part No.:
4608X-102-470LF
Datasheet:
4608X-102-470LF.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP
Shipping
4608X-102-470LF Specifications
Resistance (Ohms):
47
Tolerance:
±1Ohm
Power Per Element:
300mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)