Bourns Inc. 4608X-102-101LF
Part No.:
4608X-102-101LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SIP
Datasheet:
4608X-102-101LF.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP
Shipping
4608X-102-101LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4600X
Package/Case:
8-SIP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
100
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
300mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)