Bourns Inc. 4606X-102-472LF
Part No.:
4606X-102-472LF
Datasheet:
4606X-102-472LF.pdf
Description:
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP
Shipping
4606X-102-472LF Specifications
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
3
Power Per Element:
300mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)