Bourns Inc. 4606M-101-103LF
Part No.:
4606M-101-103LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606M-101-103LF.pdf
Description:
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Shipping
4606M-101-103LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4600M
Package/Case:
6-SIP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
5
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
Number of Pins:
6
Power Per Element:
250mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.250" (6.35mm)