Bourns Inc. 4605M-901-102LF
Part No.:
4605M-901-102LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
4605M-901-102LF.pdf
Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 5SIP
Shipping
4605M-901-102LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
900
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Bussed
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
5-SIP
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.500" L x 0.150" W (12.70mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)