Leader Tech Inc. 45-CBSA-1.5X1.75X0.4
Part No.:
45-CBSA-1.5X1.75X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
45-CBSA-1.5X1.75X0.4.pdf
Description:
RF SHIELD 1.5" X 1.75" T/H
Shipping
45-CBSA-1.5X1.75X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
1.750" (44.45mm)
Width - Overall:
1.500" (38.10mm)