EAO 45-313.1Z10
Part No.:
45-313.1Z10
Manufacturer:
EAO
Category:
Configurable Switch Contact Blocks
Package:
Datasheet:
45-313.1Z10.pdf
Description:
CONTACT BLOCK DPST-NO 10A 230V
Shipping
45-313.1Z10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EAO
Series:
45
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
DPST-NO
Requires:
Switch Body
Termination Style:
Screw Terminal
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 230VAC