Leader Tech Inc. 44-CBSFND-3.0X3.0X0.4
Part No.:
44-CBSFND-3.0X3.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
44-CBSFND-3.0X3.0X0.4.pdf
Description:
44-CBSFND-3.0X3.0X0.4--44S526--C
Shipping
44-CBSFND-3.0X3.0X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
3.000" (76.20mm)
Width - Overall:
3.000" (76.20mm)