Leader Tech Inc. 44-CBSF-2.25X2.5X0.41
Part No.:
44-CBSF-2.25X2.5X0.41
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
44-CBSF-2.25X2.5X0.41.pdf
Description:
RF SHIELD 2.25" X 2.5" T/H
Shipping
44-CBSF-2.25X2.5X0.41 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.410" (10.41mm)
Length - Overall:
2.500" (63.50mm)
Width - Overall:
2.250" (57.15mm)