Leader Tech Inc. 44-CBSA-0.5X1.0X0.4
Part No.:
44-CBSA-0.5X1.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
44-CBSA-0.5X1.0X0.4.pdf
Description:
RF SHIELD 0.5" X 1" THROUGH HOLE
Shipping
44-CBSA-0.5X1.0X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
1.000" (25.40mm)
Width - Overall:
0.500" (12.70mm)