Ideal Power Ltd. 44ATM200T-P190
Part No.:
44ATM200T-P190
Datasheet:
44ATM200T-P190.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V
Shipping
44ATM200T-P190 Specifications
Series:
44ATM200T-P (200W)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
10.5A
Power (Watts):
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension:
8.03" L x 1.67" W x 3.19" H (204.0mm x 42.5mm x 81.0mm)