Ideal Power Ltd. 44ATM200T-P120
Part No.:
44ATM200T-P120
Datasheet:
44ATM200T-P120.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V
Shipping
44ATM200T-P120 Specifications
Series:
44ATM200T-P (200W)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
16A
Power (Watts):
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension:
8.03" L x 1.67" W x 3.19" H (204.0mm x 42.5mm x 81.0mm)