Ideal Power Ltd. 44ATM065T-P240
Part No.:
44ATM065T-P240
Datasheet:
44ATM065T-P240.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V
Shipping
44ATM065T-P240 Specifications
Series:
44ATM065T-P (65W)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
2.71A
Power (Watts):
No Load Power Consumption:
150mW
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)