TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A1111-22-9-9-MX
Part No.:
44A1111-22-9-9-MX
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
44A1111-22-9-9-MX.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG WHT
Shipping
44A1111-22-9-9-MX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
44A1111
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
19/34
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.007" (0.18mm)
Length:
Voltage:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C