TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A0111-12-9-MX
Part No.:
44A0111-12-9-MX
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
44A0111-12-9-MX.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V WHITE
Shipping
44A0111-12-9-MX Specifications
Manufacturer:
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Cable Type:
Hook-Up
Wire Gauge:
12 AWG
Conductor Strand:
37/28
Jacket (Insulation) Material:
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.108" (2.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.0031" (0.080mm)
Voltage:
600V
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C