CTS-Frequency Controls 445I23D20M00000
Part No.:
445I23D20M00000
Datasheet:
445I23D20M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
445I23D20M00000 Specifications
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)