Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 4400-682LF
Part No.:
4400-682LF
Manufacturer:
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
4400-682LF.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 5PF 200V AXIAL
Shipping
4400-682LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
4400
Package/Case:
Axial, Bushing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
5 pF
Tolerance:
Voltage - Rated:
200V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.276" L (4.00mm x 7.00mm)