Bourns Inc. 4310M-101-682
Part No.:
4310M-101-682
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
10-SIP
Datasheet:
4310M-101-682.pdf
Description:
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP
Shipping
4310M-101-682 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4300M
Package/Case:
10-SIP
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
6.8k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
9
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
Number of Pins:
10
Power Per Element:
250mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max):
0.250" (6.35mm)