Bourns Inc. 4308H-101-331
Part No.:
4308H-101-331
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SIP
Datasheet:
4308H-101-331.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP
Shipping
4308H-101-331 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4300H
Package/Case:
8-SIP
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
330
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
7
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
Number of Pins:
8
Power Per Element:
300mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max):
0.350" (8.89mm)