Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components 4300-011LF
Part No.:
4300-011LF
Manufacturer:
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
4300-011LF.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU AXIAL
Shipping
4300-011LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
4300
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Current:
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.110" L (3.96mm x 2.79mm)