Leader Tech Inc. 42-CBSA-2.0X3.5X0.4
Part No.:
42-CBSA-2.0X3.5X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
42-CBSA-2.0X3.5X0.4.pdf
Description:
RF SHIELD 2" X 3.5" THROUGH HOLE
Shipping
42-CBSA-2.0X3.5X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
3.500" (88.90mm)
Width - Overall:
2.000" (50.80mm)