Amphenol Procom 4250.09-875-T0
Part No.:
4250.09-875-T0
Manufacturer:
Amphenol Procom
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
4250.09-875-T0.pdf
Description:
9DBD COLINEAR 0DEG DOWNTILT 79
Shipping
4250.09-875-T0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Procom
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
875MHz
Frequency Range:
790MHz ~ 960MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
11.2dBi
Power - Max:
480 W
Features:
Termination:
7/16-DIN Female
Ingress Protection:
IP56
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
151.575" (385.00cm)