Cinch Connectivity Solutions Johnson 415-0210-MM500
Part No.:
415-0210-MM500
Manufacturer:
Cinch Connectivity Solutions Johnson
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
415-0210-MM500.pdf
Description:
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
Shipping
415-0210-MM500 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
2.92mm to 2.92mm
1st Connector:
2.92mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
2.92mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
HP 160S
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz