Cinch Connectivity Solutions Johnson 415-0205-MM100
Part No.:
415-0205-MM100
Manufacturer:
Cinch Connectivity Solutions Johnson
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
415-0205-MM100.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
415-0205-MM100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
3.937" (100.00mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms