Bourns Inc. 4114R-2-201
Part No.:
4114R-2-201
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
4114R-2-201.pdf
Description:
RES ARRAY 13 RES 200 OHM 14DIP
Shipping
4114R-2-201 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
4100R
Package/Case:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
200
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
13
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
Number of Pins:
14
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
14-DIP
Size / Dimension:
0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.69mm)