Siemens 40EP82WJ
Part No.:
40EP82WJ
Datasheet:
40EP82WJ.pdf
Description:
CONTACTOR,FVNR,S1.75,3PH,24VAC,N
Shipping
40EP82WJ Specifications
Coil Voltage:
24VAC
Contact Rating (Current):
40 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
20.4 VAC