Siemens 40EP82WH
Part No.:
40EP82WH
Datasheet:
40EP82WH.pdf
Description:
CONTACTOR,FVNR,S1.75,3PH,480VAC,
Shipping
40EP82WH Specifications
Coil Voltage:
440 ~ 480VAC
Contact Rating (Current):
40 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 40°C