Siemens 40EP82WG
Part No.:
40EP82WG
Datasheet:
40EP82WG.pdf
Description:
CONTACTOR,FVNR,S1.75,3PH,240VAC,
Shipping
40EP82WG Specifications
Coil Voltage:
220 ~ 240VAC
Contact Rating (Current):
40 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 40°C