Leader Tech Inc. 40-CBSFND-0.75X2.0X0.4
Part No.:
40-CBSFND-0.75X2.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
40-CBSFND-0.75X2.0X0.4.pdf
Description:
RF SHIELD 0.75" X 2" SMD
Shipping
40-CBSFND-0.75X2.0X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
2.000" (50.80mm)
Width - Overall:
0.750" (19.05mm)