Leader Tech Inc. 40-CBSA-5.0X6.0X0.4
Part No.:
40-CBSA-5.0X6.0X0.4
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
40-CBSA-5.0X6.0X0.4.pdf
Description:
RF SHIELD 5" X 6" SURFACE MOUNT
Shipping
40-CBSA-5.0X6.0X0.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
40-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.400" (10.16mm)
Length - Overall:
6.000" (152.40mm)
Width - Overall:
5.000" (127.00mm)