3M (TC) 40.8MM-26.9MM-25-8810
Part No.:
40.8MM-26.9MM-25-8810
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
40.8MM-26.9MM-25-8810.pdf
Description:
THERM PAD 40.8MMX26.9MM 1=25/PK
Shipping
40.8MM-26.9MM-25-8810 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
8810
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Transfer Tape
Shape:
Rectangular
Outline:
40.80mm x 26.90mm
Thickness:
0.0098" (0.250mm)
Material:
Acrylic
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Polyester
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.6W/m-K